KONCERT PŘED BRANAMI

KONCERT PŘED BRANAMI

Program zde - časy jsou orientační:

20.00 MIJAKTIC ORKESTAR (balkan-hot-music)
 
V Česku nenajdeme mnoho hudebních souborů, které by byly schopny věrně interpretovat hudbu z balkánských končin tak věrně a autenticky. Mijaktiç Orkestar k nim však rozhodně patří. Ostrá vůně pálenky a čpění tabákového dýmu jsou věrnými souputníky vystoupení tohoto nespoutaného ansámblu. Balkán v podání Mijaktiç Orkestar přestává být pouhou vnějškovou nápodobou, ale stává se životním stylem. Členové kapely rozhodně patří k ostříleným hráčům, hudebníci Mijaktic Orkestar působí v souborech, patřícím ke špičce menšinových hudebních žánrů, stačí připomenout Gothart, Braagas, Krless. Obsazení: Jan Klíma – kytara, cistra, gajdy, zpěv, Ondřej Koblížek – klarinet, zpěv, Dalibor Bzirský – housle, zpěv, Marek Vojtěch – akordeon, zpěv, Karel Zich – kontrabas, zpěv.
 
18.30 THE BROWNIES (reggae-latin)
 
Trio The Brownies je těžké definovat hudebním stylem, žánry se navzájem prolínají. Soul, latinsko-americký jazz, swing, reggae, blues.. Třemi základními členy udávajícími typický zvuk a tón kapely, jsou: Pavel Rohlena na osmistrunnou kytaru, která je hybridem kytary a baskytary, zastane oba nástroje zároveň. Je také zpěvákem a vytváří ústní perkusní zvuky. Annamaria d´Almeida je nezaměnitelnou soulovou zpěvačkou, mimo to stále rozvíjí svou vokální scatovou techniku. Hana Rohlenová hraje na originální bicí soupravu s perkusními komponenty.
 
17.00 SARRAF (bosna-balkan)
 
Hudba, která vás zanese na Balkán, to je kapela Sarraf hrající s bosenským zpěvákem Predragem Duronjičem. Temperamentní kapela hraje bosenské sefardské písně, cikánské písně v romale, temperamentní instrumentálky na cestě napříč Balkánem. Těší se na vás zpěvák a kytarista Predrag Duronjic, hradecký kytarista Jan Pácha, houslistka a zpěvačka Jitka Malczyk a kontrabasista Martin Chaloupka.
 
16.00 ANNA BECKEROVÁ (indie-folk)
 
Pokud toužíte objevit na začátku prázdnin nějakou novou, příjemně nenásilnou domácí hudbu, pak vás jistě potěší Anna Beckerová. Mladá písničkářka z Hradce Králové o sobě dala vědět loňskou skladbou "It Feels Like Spring", kterou produkoval Thom Artway. Beckerová zatím není mediálně příliš známá a koncertuje především v okolí Hradce, ale její projev a texty jsou už ted předzvěstí velkého talentu. Je klidná, niterná a hřejivě melancholická. Anna je obdařená hlasem, který sice neboří skály, ale jeho zabarvení vás vezme spolehlivě na výlet do vaší duše.

Facebook Na jednom břehu
2024 © Na jednom břehu
Na jednom břehu